Barva roku 2023
Královnou barev pro letošní rok byla společeností Pantone Color Institute vybrána karmínově růžová barva Viva Magenta.  Výrazná barva v sobě snoubí tóny růžové, červené, fuchsiové.

Inspirací v přírodě byl brouk červec nepálový produkující karmínové barvivo. Barva je výrazná, jasná, pulsující, optimistická  skrývá v sobě radost a podporuje nás v seberealizaci bez hranic.

Viva Magenta bude určovat trend v oblékání a v bytovém designu.  Slušet bude Vašim stěnám, ale také nábytku a dekoracím. Zvolit můžete nejen výmalbu pokojů či originální tapetu, interiér bude výrazný a jedinečný.

Odborníci doporučují kombinace Viva Magenty s barvami:

  • šedou
  • baby blue
  • tlumenou béžovou
  • s růžovou
  • červenou

 

 

Konečný výběr barev je vždy jen na Vás a samozřejmě nemusí podléhat módním trendům, fantazi se meze nekladou. Důležíté je, aby jste se v  prostoru cítili dobře a líbil se Vám.

Jestliže si  stále nevíte rady s výběrem odstínu, právě pro Vás jsou zde naši zkušení malíři, natěrači, kteří Vám ochotně a rádi poradí.

Natěračské práce – Jak na to?
Natírat, přetírat, renovovat můžeme v podstatě cokoliv nás napadne či naopak co nátěr potřebuje ke zlepšení svého stavu nebo funkčnosti  – čtete dále
Barva roku 2023
Rok se sešel s rokem a opět se volila královna barev, která bude určovat trendy po celý příští rok 2024. Královnou se stal odstín číslo 13-1023 – Peach Fuzz, který je naprostým opakem loňské energické a hlavně výrazné Vivy magenty – čtěte dále.