Dekorativní štuky jsou ozdobou klasických interiérů převážně historických domů, v nichž chtějí jejich majitelé podtrhnout ducha starých dob a cítění jejich stavitelů pro estetiku a krásu. Byla by škoda historické štuky nahradit moderními hladkými nátěry …

 

Marocký štuk – nahradí skvěle keramiku

Marocký štukNaši štukatéři provádějí dekorativní malby a štuky mnoha druhů. Jedněmi z nejoblíbenějších dekorativních štuků je marocký štuk, neboli Tadelakt. 

Marocký štuk je dekorativní omítka čistě přírodního původu. Tvoří jej směs z mramorové moučky, také ale hašeného vápna, křemenného písku, pálené jílovité zeminy, popela a celulózy. Je stejně krásný jako benátský štuk a mnohem odolnější proti vodě. Používal se již ve starém Římě v jeho proslulých lázeňských domech. 

Povrch je jemný, hladký, po finální úpravě mimořádně lesklý. Tento štuk má i vynikající termoregulační účinky.

 

 Marocký štuk najde uplatnění především tam kde je vlhko

Marocký štuk vyniká nejen krásou, ale i jednoduchostí s rychlostí aplikace na nejrůznější podklady. Nabízejí se v několika odstínech. Používá se všude tam, kde je potřeba udržovat perfektní čistotu a kde působí všudypřítomná vlhkost a kde je žádoucí působit na návštěvníky místností dojmem luxusu a vznešenosti. Ideální aplikací jsou tedy stěny lázní, koupelen, saun, bazénů apod. Na rozdíl od obkladů nemá spáry, v nichž by se dařilo plísním. 

Marocký štuk je ale bez problémů možné aplikovat v každé domácnosti, kde bude potřeba hezky vyzdobit kuchyň či koupelnu. Všude tam ocení obyvatelé interiéru jeho praktické stránky – především snadnou údržbu, omyvatelnost, odolnost proti prachu a plísním. 

Marocký štuk může do jisté míry nahradit keramické obklady – snadno však kopíruje jakýkoli tvar zdiva. Narozdíl od skutečného kamene však marocký štuk nezatěžuje svojí váhou nosnou konstrukci objektů. 

 

Výhody marockých štuků

  • Velký výběr barev daný mícháním odstínů přírodních barviv
  • Omyvatelnost
  • Odolnost proti vlhkosti a plísním 
  • Ekologičnost (čistě přírodní materiál)
  • Prodyšnost
  • Rychlost aplikace na zdivo

Díky velkému výběru materiálů a odstínů lze pomocí různých technik nanášení docílit velmi neobvyklých efektů – pravý kámen, mramorové povrchy, složitější kresby žilkováním, ale i povrchy s vysokým leskem či starým zašlým vzhledem.

 

 

Navrhneme Vám termín a kalkulaci štukatérských prací

  

 

 

 

 

Zhotovíme kvalitní štuky kdekoli v České a Slovenské republice

(klikněte na nejbližší štukatérství … )