Zvláště v domácnostech kuřáků, ale i v restauracích, pohostinstvích, čekárnách a dalších místech, na nichž se kouří, dochází k nepěknému žloutnutí maleb a omítek. S podobným jevem se pak setkáváme i v nekuřáckých bytech v místech instalace bytových jader vícepodlažních domů, kde se v okolí prosakujících odpadů, kuchyňských linek, koupelen a záchodů objevují žluté mapy.

 

Izolační nátěry zamezí žloutnutí stěn a stropů

Izolace stěn proti skvrnám z nikotinu

V současné nabídce nátěrových materiálů existují speciální nátěry, jejichž hlavní funkcí je zakrytí a izolace skvrn na zdech od nikotinu a vlhkých průsaků. Mají výbornou krycí schopnost a vynikající přídržnost k různým podkladům. Výsledkem je dokonale zaizolovaná stěna a stropy, na něž lze pak aplikovat klasické nátěry a malby bez nebezpečí průniku skvrn přes novou vrstvu barvy.

Naši malíři pokojů používají pro izolaci skvrn nátěry osvědčených evropských výrobců.

 

Antinikotinové barvy

ANTINIKOTINOVÁ BARVA na vodní bázi je nový druh disperzní barvy, která je téměř bez zápachu. Je vyvinutá s důrazem na blokování vodou rozpustných látek na stěnách a stropech.

Mezi takové látky řadíme

  • nikotinem a dehtem znečištěné stěny a stropy v silně zakouřených prostorech
  • sazemi a dehtem znečištěné obklady na stěnách komínů, v místnostech s otevřeným ohništěm a v interiérech v nichž došlo k požáru
  • nejrůznější soli ve skvrnách od zatékání, například po poškození vodovodních, teplovodních a kanalizačních vedení a zařízení
  • zatékání vody z poškozených střech nebo zatékání při hašení požáru
  • tanin a jiná barviva v plášti sádrokartonových desek nebo v dřevěné hmotě dřevotřísek
  • vodou snadno rozpustné soli ze starých barevných nátěrů, které se objevují především u válečkované a jiné dekorativní malby
  • menší mastné skvrny vyskytující se například nad varnými deskami a sporáky bez aktivně používaných odsávačů par

Uvedené látky při barvení vodními barvami nebo při jiných mokrých pracích rychle zvlhčí a alespoň částečně se rozpustí. Když nanesený nátěr zaschne, objeví se na těchto místech větší či menší různobarevné skvrny.

 

 Barvy na skvrny nenikotinového původu

DENIKOL má stejnou funkci jako ANTINIKOTINOVÁ BARVA, avšak nejedná se o samostatný nátěr. DENIKOLEM izolované skvrny natíráme kteroukoli vnitřní barvou.

DENIKOLEM lze izolovat pouze skvrny na suchém vnitřním stěnovém povrchu, na kterém staré barevné nátěry pevně drží na podkladu. Z důvodu specifického působení DENIKOLU lze tento nátěr použít pouze k izolaci skvrn, které ještě nebyly natřeny roztokovými nebo omyvatelnými disperzními barvami. Tyto nátěry znemožňují vazbu DENIKOLU se skvrnami na podkladu. Nanášení jakýchkoli základních nátěrů na čistý podklad není přípustné.

 

Navrhneme Vám termín a kalkulaci malířských  prací

 

 

 

 

 

Vymalujeme interiéry kdekoli v České a Slovenské republice

(klikněte na nejbližší malířství … )