Častou chybou amatérsky provedených nátěrů a maleb je vynechání penetračních nátěrů. Chybějící penetrační vrstva pak způsobuje nerovnoměrné vsakování barvy do omítek a vznik nehezkých map a barevných disproporcí v ploše stěn a stropů. 

Penetrace omítek před malováním je pro nás samozřejmostí

Základní nátěry – penetrace používáme pro vyrovnání nasákavosti podkladu a zajištění přilnavosti následně nanášených povrchových úprav. Bohužel je stále ještě častou praxí, že ne všichni malíři, natěrači, sádrokartonáři tuto fázi ošetření podkladu do své práce zahrnují.

Vzhledem k možnosti prosvítání podkladu zejména u některých mozaikových a rýhovaných omítek – především u tmavých odstínů používáme pod tyto omítky příslušně probarvený základní penetrační nátěr.

Penetrační nátěry používáme rovněž u sádrokartonových, dřevotřískových a cementotřískových desek. Následné nátěry se neloupou a nepraskají, natřený sádrokarton pak vydrží dlouhodobě ve výborném stavu.

Teprve po důkladném ošetření zdiva, omítek nebo sádrokartonu penetračním nátěrem přistupujeme k dalším štukatérským, malířským či natěračským pracím.

 

 

Vymalujeme byt či interiér kdekoli v České a Slovenské republice

(klikněte na nejbližší malířství … )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print