Omítky jsou kůží domu. Chrání nosnou konstrukci před povětrnostními vlivy, ale také schovávají nevzhledné zdivo pod hladkou či naopak drsnou vrstvu vápenné směsi s příměsemi vytvrzovadel a barviv. Především jsou ale tím, co tvoří design domu a bytu, jsou jejich tváří, na kterou se každý den díváme. Byli bychom rádi, kdyby díky nám byla tato tvář Vašeho domu vždy přívětivá, veselá či uklidňující, ale vždy hezká na pohled a účinná ve své termoizolační a hydroizolační funkci.

 

Omítky jsou kůží domu – je nutné o ně pečovat

opravy omítek

Vnější omítky jsou trvale vystaveny působení slunce, větru, deště a mrazu. Kromě toho omítky trpí otřesy způsobenými okolo projíždějícími vozidly, sesedáním zdiva, činností hmyzu a ptáků. Po čase se na původně hladké krásné omítce začnou projevovat znaky stárnutí – trhliny, rozpadající se omítka, odpouklá či jinak uvolněná omítka, což poznáme podle dutého zvuku při poklepu. Taková omítka, i když ještě neodpadla, nemá dlouhou životnost a dříve či později budeme muset přistoupit k opravě. V opačném, případě puklinami v omítce začne pronikat vlhkost do zdiva, kde zejména vlivem mrazů zdivo postupně rozrušuje, zhoršuje izolační schopnost zdiva a začíná vážná devastace domu, v konečném důsledku směřující k úplnému znehodnocení stavby.

U omítek vnitřních sice stárnutím nedochází k tak rychlému poškození nosného zdiva, zhoršuje se ale kvalita bydlení a případná investice do vymalování bytu se po několika týdnech znehodnotí, neboť barvou zakryté pukliny v omítce i při mírných otřesech opět rozruší nové malby. A kdo z nás by chtěl trvale bydlet v zanedbané domácnosti s rozpadajícími se omítkami !

Máte-li v úmyslu používat dům déle než několik let, je potřeba při prvních příznacích chátrání omítek zajistit jejich renovaci. V tomto Vám jsou k dispozici naši omítkáři – štukatéři a celý tým dalších pracovníků.

 

Nabízíme úplné rekonstrukce a opravy omítek

Provádíme rekonstrukce a opravy omítek bytových domů i nebytových objektů. Ve spolupráci s našimi malíři a natěrači zajistíme komplexní servis – nátěry fasád, nátěry oken a dveří, nátěry střech a malování bytů.

Alternativně k opravě vnitřních omítek můžeme provést obklady stěn sádrokartonem, případně vystavět sádrokartonové příčky a sádrokartonové podhledy. Sádrokartonové konstrukce lze oproti klasickým omítkám a štukům namontovat suchou cestou, což znamená ve srovnání s obíjením starých omítek menší prašnost a stavební ruch.

Při obnově omítek (vnitřních či vnějších) dodržujeme tento postup

  • oškrábání staré malby a nátěrů
  • shození omítky v místech, kde nedrží na podkladu
  • vyrovnání povrchu omítky
  • penetrování omítek
  • obnova omítek v místech kde zcela chybí
  • oprava hrubých nerovností, děr a spár
  • finální oprava jemným štukem
  • fasádní nátěry nebo vymalování interiéru

V případě vlhkých omítek kromě výše uvedeného postupu provedeme osekání omítky až na zdivo a zajistíme vysušení zdiva. Poté omítáme zdivo ve dvou vrstvách speciální sanační omítkou. V případě potřeby navrtáváme do zdiva odvětrávací otvory, které zakryjeme větrací mřížkou v barvě omítky.

 

Navrhneme Vám termín a kalkulaci štukatérských  prací

 

 

 

 

 

Opravíme omítky a štuky kdekoli v České a Slovenské republice

(klikněte na nejbližší štukatérství … )