štukování

 Ne každá zeď je zcela bez nerovností, aby byla vhodná bez dalších úprav k malování či lepení tapet. Kvalitní štuk provedený rukou zručného štukatéra dovede přeměnit i nejhorší křivou a rozpraskanou zeď plnou děr a fleků na krásnou hladkou jednolitou plochu. Štuky to ale nejsou jen velké rovné plochy, ale lze s nimi vyčarovat i plastické prvky, které dovedou proměnit interiér v reprezentační místnosti na úrovni zámeckých pokojů.

Co je to štukování – stěrkování

Štuky jsou velmi jemné omítkové směsi, jimiž zajišťujeme dokonale hladkou a jemnou zeď připravenou k aplikaci maleb či nátěrů. Jinými slovy – štuk neboli stěrka je svrchní vrstva omítky. Vyrobit hladkou a na velké ploše dokonale rovnou plochu bez výstupků, prohlubní či map vyžaduje velkou zručnost, znalost technologií a postupů a také kvalitní materiál včetně jeho správné přípravy. Naši štukatéři zhotovují stěrky a štuky ve vysoké kvalitě. Důvodem je úzká spolupráce našich štukatérů s našimi malíři pokojů a natěrači, takže štukatéři dobře vědí, jak malíři či natěrači stěnu připravit, aby společně byli schopní předat zákazníkovi hotové dílo na vysoké estetické úrovni.

 

Štukování stěn a omítek panelových a cihlových domů

Provádíme štukování a stěrkování stěn v panelových i cihlových domech převážně materiály Rigips Rimano, Prima, Kerzapet a Keraštuk. Ať už se jedná o rekonstrukci starých bytů anebo novou výstavbu, vždy připravíme zeď před malováním tak, aby zkušený malíř neměl kromě aplikace barvy se stěnou již žádnou další práci.

Stěrkování

Z panelů či zdiva odstraníme staré tapety, opravíme největší nerovnosti  a praskliny omítkovou směsí, naneseme první vrstvu stěrky Rigips Rimano Uni, kterou vyrovnáme hrubší nerovnosti. Pak druhou vrstvou stěrky Prima vytvoříme dokonale hladký povrch, který po zaschnutí ještě jemně přebrousíme. Velké nezarovnatelné nerovnosti, jako jsou například stykové hrany špatně sesazených panelů, roztáhneme do ztracena, aby nebyly na první pohled vidět.

Štukování

Vzhledu klasické omítky dosahujeme štukováním stěn materiálem Keraštuk a Kerzapet, které nanášíme ve dvou vrstvách na penetrované zdivo a povrch vyhladíme filcovým hladítkem.

 

Po štukatérech nastupují malíři a natěrači

Nakonec doporučujeme u vnitřních omítek využít naše malířské služby. Naši malíři provedou konečné vymalování pokojů a dílo je hotovo. 

U vnějších omítek navazují na štukatérské práce nátěry fasád, které odborně provádějí naši natěrači.

   

Dekorativní štuky

Zvláštním druhem štuků jsou tzv. dekorativní štuky, nebo také dekorativní malby stěn. S jejich aplikací lze docílit nejrůznějších barevných a tvarových efektů, které jsou žádané především v klasických interiérech historických domů. 

Naši štukatéři nabízejí dekorativní štuky mnoha typů. Nejžádanějšími jsou 

 

Speciální štukatérské práce

Mezi štukatérské práce se řadí i výroba a restaurování ozdobných tvarových prvků fasád, jako jsou 

  • rozety
  • dekorativní ornamenty
  • fabiony
  • římsové konzole
  • růžice
  • ozdobné lišty a římsy

Těmito speciálními restaurátorskými pracemi se naši štukatéři nezabývají a zájemce o ně odkazujeme na specializovanou štukatérskou firmu Štuky – Jistebnický

 

 

Navrhneme Vám termín a kalkulaci štukatérských  prací

  

 

 

 

 

Zhotovíme kvalitní štuky kdekoli v České a Slovenské republice

(klikněte na nejbližší štukatérství … )