Stěny a omítky v malovaných místnostech bývají obvykle rozpraskané na mnoha místech, převážně v rozích, v okolí oken a dveří, nad podlahou a v místě styku panelů a sádrokartonových desek. Samozřejmostí při malování pokojů je pečlivé zatmelení spár vhodnými tmely zachovávajícími pružnost spojů a teprve následné provedení maleb a nátěrů. 

Tmelení spár a prasklin na stěnách

Provádíme tmelení spár a rohů stěn při malování pokojů

Naši malíři pokojů považují tmelení veškerých spár před provedením maleb za samozřejmost. Praskliny a spáry na stěnách, v okolí oken a dveří, nad podlahou a v místě styku panelů a sádrokartonových desek tmelíme kvalitním akralátovými tmely (akrylování spár).

Praskliny okolo rámů oken a dveří, pod okenními parapety a v místech, kde dochází k velkému vzájemnému pohybu sousedících ploch, používáme silikonové tmely, které mají větší pružnost a dokážou vzniku spár dlouho vzdorovat.

Spáry a praskliny v koupelnách a na toaletách tmelíme kvalitními silikonovými tmely s protiplísňovým účinkem. Je možné ochranu proti plísním ve vlhkých místnostech doplnit aplikací dalších materiálů a technologií, jako jsou protiplísňové nátěry, případně izolační nátěry stěn, stropů a podlah.

 Naše nabídka na tmelení spár v malovaných místnostech

  • tmelení akrylátovými tmely – klasické suché stěny
  • tmelení silikonovými tmely – okolí oken a dveří, spáry s velkým pohybem sousedících ploch
  • tmelení silikonovými tmely s protiplísňovým účinkem – vlhké prostory, koupelny, toalety

Navrhneme Vám termín a kalkulaci malířských  prací

Vymalujeme interiéry kdekoli v České a Slovenské republice

(klikněte na nejbližší malířství … )