Výhody a rizika malování bytu svépomocí

 
Čerstvě vymalovaný byt krásně voní a skvěle vypadá. Podmínkou je, že se štětky či válečku chopí někdo zkušený. Pokud jste malováním interiérů nepolíbení a máte o svých schopnostech pochybnosti, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám, jaké jsou výhody, nevýhody a rizika malování bytu svépomocí.
 
Malování bytu svépomocí
 
Vymalovat interiér bytu není těžké a v podstatě to zvládne téměř každý. Otázkou je s jakým výsledkem… Na první pohled se zdá, že jde jen o aplikaci barvy na stěnu, ale v praxi je malování interiéru mnohem komplexnější činnost. A co se týče speciálních technik (např. benátský štuk), ty je lepší nechat na profesionálovi.
 
Nespornou výhodou malování svépomocí je finanční úspora za malířské práce. Rozhodnete-li se malovat sami, ušetříte peníze za práci. V případě většího bytu se může ušetřená částka vyšplhat na několik tisíc korun. Tím však výčet výhod malování bytu svépomocí v podstatě končí.
 
 

 Co vás při malování bytu čeká

 
Samozřejmě budete muset vynaložit finanční prostředky za materiál, nářadí a pomůcky. Neobejdete se bez vhodně dostatečného množství zvolené malířské barvy, válečků různých velikostí, vyrovnávací stěrkové hmoty, špachtle, škrabky, stírací a brusné mřížky a misky na vyrovnávací hmotu. Neměla by vám chybět ani krycí fólie a pásky, teleskopická tyč a někdy je zapotřebí také penetrační nátěr a speciální štětce, které se dostanou do špatně dostupných míst.
 
Malování interiéru svépomocí vyžaduje značnou zručnost
 
Pokud jsou stěny rovné a nevyžadují žádné úpravy, můžete si oddechnout. V opačném případě vás čeká spoustu práce navíc.
 
 

Kdy si pro malování bytu raději objednat malíře pokojů ?

 
Malování bytu svépomocí je vždy časově náročné. Profesionální malíř pokojů jednotlivé úkony zvládá rychleji, protože pro něj představují každodenní rutinu. Dokáže vybrat vhodnou nátěrovou hmotu a vymalovat tak, aby výsledek vypadal perfektně. Beze šmouh a nedokonalostí, které by vám pokazily radost z jinak útulné domácnosti.
 
Rozhodnutí je na vás. Malováním bytu vlastními silami můžete ušetřit peníze, ale nabízí se otázka, zda by nebylo lepší svěřit práci odborníkům a neztrácet to nejdůležitější – čas. Nebylo by příjemnější, kdyby se o malování postaral profesionální malíř, a vy jste přišli k hotovému?
 
Pokud jste dospělike stejnému závěru, naši malíři pokojů jsou zde pro Vás  – kontaktujte naše nejbližší malířství pokojů