Jak barevně sladit nábytek a stěny v interiérech?

Barevné sladění vaší ložnice s nábytkem, který v ní je, je často věcí osobního vkusu majitele. Také barevné kombinace nábytku a stěn pokojů více zajímá ženy jak muže. Přesto jsou ale různé zásady, které se dají při výběru barev s úspěchem uplatňovat. Na okraj lze podotknout, že vhodná volba barev je skutečně opravdová věda. Barvy na člověka působí a vyvolávají pocity pohody či nelibosti, aktivitu či naopak pasivitu. Proto je potřeba vhodně volit barvy i s ohledem na použití dané místnosti. Ložnice slouží k odpočinku, proto bývá doporučována i modrá barva ve dvou odstínech. Nábytek v ložnici by měl mít lehké barvy, například nějaký odstín žluté. Odborníci doporučují v místnosti použít dva odstíny. Jeden světlý na strop a na sebe kolmé stěny a tmavé na opačné kolmé stěny, které jsou naproti oknu.

V pracovně by měla převládat lehká barva a to jak pro stěny, tak pro nábytek. Jsou vhodné odstíny žluté.

A jaké barvy zvolit pro nábytek a stěny interiéru v kuchyni a obývacím pokoji? Doporučují se teplé barvy, jako jsou červená, okr, fialová a hnědá. Červená barva má menší intenzitu impulsů než žlutá – člověk si více odpočine. Nahoře světlá teplá barva, která duchovně podněcuje a ze strany tmavá teplá barva.

Dětské pokoje a nábytek v nich, by měly být výrazně barevné a inspirativní. Můžete pro jejich oživení použít samolepky s dětskými motivy.

Pro koupelnu můžete zvolit kombinace zelené barvy, která je pasivní, ale ne úplně studená, což přispívá k relaxaci. Také oči si při pohledu na zelenou barvu odpočinou. Bílá barva je vhodná pro šatny, které bývají relativně malé a bílá je opticky o něco zvětší.

Nápadů a názorů na barevné kombinace je velmi mnoho. Mohli bychom říci, co člověk, to názor. Ale některé výše uvedené zásady můžete využít pro barvu stěn vašich pokojů a nábytku, který v nich bude.